Mariola 40+


Mając lat 40+ i oglądając swoje zdjęcia być może myślisz – ” wolę patrzeć na fotografie innych “. Głębsze zmarszczki przy oczach, ustach i na czole niewątpliwie mogą sprawić wiele kłopotu na zdjęciu. Przy niekorzystnym oświetleniu tak może się zdarzyć.

Mariola to uśmiechnięta kobieta po czterdziestce, która uwielbia oglądać swoje zdjęcia, ale tylko te “w korzystnym świetle”. Tutaj pojawiło mi się pytanie – jak sprawić, aby dojrzała kobieta była zadowolona ze swojego portretu? Dodatkową trudność sprawiało tło – czarne. Zdjęcia miały być kontrastowe i zrobione w klimacie nie rozświetlającym tylnego planu. Układ taki wymaga pewnych zabiegów, ale jak już się uporasz ze światłem to efekt może być wręcz powalający.

Późnym popołudniem przystąpiliśmy do zdjęć. Wcześniej korekta makijażu dzięki niezastąpionej wizażystce, która czuwa nad całościową stylizacją modelki.

Czasem kusi mnie, aby pokazać Ci jak faktycznie wygląda zdjęcie na początku przed wszystkimi zabiegami. Pewnie nie zdajesz sobie sprawy jaka jest różnica między tymi zdjęciami od przyjścia do studia, poprzez wizaż i zdjęcia na planie, a finalną profesjonalną obróbką, Czasem na portalach społecznościowych można spotkać zdjęcia jak klientka wygląda przed makijażem, a jak po całym procesie wizażu. U mnie dochodzi jeszcze przemyślany plan zdjęciowy i profesjonalna postprodukcja fotografii. Różnica jest kolosalna. Jednak Mariola jak i każda z was po czterdziestce nie życzyłaby sobie takich porównań więc może innym razem Ci pokażę 🙂

Przyznam, że sesja wyszła świetnie. W sumie zrobiliśmy 5 finalnych zdjęć, z których trzy są faworytami. Poniżej zobaczysz fotografie w kolejności od efektu WOW+ do mniejszego wow 😉

Zdjęć było o wiele więcej, a Ty widzisz przykłady przedstawiające różne stylizacje i klimaty.

fot. Jarek
fot. Jarek

Cześć jestem Jarek. Pomogę odnaleźć się Tobie na fotografii. Zatrzymam dla Ciebie taką chwilę, która zostanie z Tobą przez wiele lat w postaci zdjęcia na komputerze czy obrazu na ścianie w Twoim ulubionym pokoju.