9 zdjęć dla Kingi


Wbrew pozorom każda sesja wymaga większego lub mniejszego planowania. Z Kingą nie było inaczej.

Zawsze przed zdjęciami poznaję modelkę – dziewczynę – kobietę 🙂 Jak masz dostępne zdjęcia w necie to przeglądam je, spytam czym się interesujesz, czy masz swoje preferencje co do rodzaju zdjęć. Może jakieś fantazje? Dobrze zawsze wiedzieć jak można pomóc się spełnić modelce ( pamiętasz? modelką, modelem możesz też być TY ) na zdjęciach czy portretach. W dokładniejszym poznaniu modelki ostatnio pomaga mi krótka ankieta.

Planowanie doprowadziło mnie do sesji buduarowej, ale zrealizowanej w studio nie tylko na bordowym tle i podłodze z prawdziwych desek, ale również z charakterystycznym fotelem. Jedno zdjęcie nawet jest w klimacie starodawnej fotografii.

Mając plan można ustawiać światła, sprzęt fotograficzny. W tym czasie modelka i wizażystka dopieszczają szczegóły. Najpierw makijaż delikatny, ale z charakterystycznym podkreśleniem oczu. Później szlafrok, do tego świetny złoty pas i czarne szpilki. Łańcuch też podkreśli klimat. No to do dzieła. Strzelamy zdjęcia:


teraz zdjęcie w starszym klimacie jak z roku 1900, odkryte przez prawnuczkę gdzieś na dnie starego pudełka 🙂


No i na deser typowe portrety:


Jedna stylizacja? Czasem chce się więcej. W zakamarkach studia wizażystka Anna odkryła piękną złotą suknię w stylu glamour! Do tego złote perły, łańcuchy i opaska w stylu lat dwudziestych. Wszystko razem grało na 100% z Kingą. Będzie miała zdjęcia jakich nigdy prawdopodobnie by sobie nie zrobiła. A tu proszę. Oto one:

Tak zakończyliśmy sesję, która trwała około 3 godzin.

Ile klatek zrobiłem? Około 200

Czemu tyle? Aby wybrać tych 25-30 ujęć, z których można będzie wyłuskać te 9 TOP finalnych zdjęć

Później jeszcze moja postprodukcja i gotowe. 9 zdjęć dla Kingi

fot. Jarek
fot. Jarek

Cześć jestem Jarek. Pomogę odnaleźć się Tobie na fotografii. Zatrzymam dla Ciebie taką chwilę, która zostanie z Tobą przez wiele lat w postaci zdjęcia na komputerze czy obrazu na ścianie w Twoim ulubionym pokoju.